O mně

Ahoj!

Vítám vás na mém skromném blogu. Jmenuji se Terka a jsem studentkou a učitelkou Ashtanga Vinyasa jógy.

S myšlenkou, že bych vytvořila vlastní blog, jsem si pohrávala už několik měsíců. Hlavním důvodem bylo to, že se mě mnoho lidí, které jsem potkala naživo nebo na instagramu ptalo na to, kde učím jógu a na různé rady týkající se správného provedení pozic, ale taky na recepty k veganským dobrůtkám, které jsem sdílela. Zde všechny tyto informace poskytnu veřejně a budou k dispozici každému návštěvníkovi tohoto blogu.

O čem tedy tento blog bude a na co se můžete těšit?

O všem, co mě baví, naplňuje a čemu se intenzivně věnuji.  Především půjde o:

  • jógu, která se před pár lety stala mou nedílnou součástí a bez níž si svůj život již nedokážu představit,
  • veganství, tj. recepty na veganské dobroty, informace o veganské stravě a taktéž o různých veganských sportovních akcích, a
  • cestování (převážně ve spojení s jógou), zejména tipy na zajímavá místa, která jsme s přítelem viděli a která na nás udělala obrovský dojem.

Moje cesta ke štěstí

Jsem zvídavá holka z Moravy, která se do Prahy přestěhovala ze stejného důvodu jako většina mladých lidí – abych získala vzdělání. Už během vysoké školy jsem začala pracovat v kanceláři a jak to tak bývá, po pár měsících celodenního sezení u počítače začal přicházet jeden problém za druhým – zhoršený zrak, prohlubující se bolesti zad, tloustnutí, bolesti hlavy a v neposlední řadě obrovský stres. Tehdy jsem neměla čas (nebo spíš sílu či odvahu) to řešit, až mě jednoho dne napadlo navštívit lekci jógy v nedalekém fitku. Byl to pro mě vysvobozující zážitek, který mě přiměl přehodnotit svůj život – začala jsem se více hýbat, trávit více času v přírodě, přemýšlet o svém stravování a najednou jakoby se všechny problémy, s kterými jsem se potýkala, začínaly rozplývat. Po několika týdnech praktikování jógy se ze mě stala jogínka tělem i duší.

Jak bych sama sebe popsala několika slovy?

Jogínka tělem a duší

Do jógy jsem se tak moc zamilovala, že jsem ji začala praktikovat skoro každý den. Přinášela mi duševní pohodu i uvolnění tělesných bolístek. Po dvou letech vlastní praxe jsem odjela jógu studovat do Indie a po návratu začala i učit. Ačkoliv jsem velký trémista a začátky pro mě byly hodně těžké, bylo to jedno nejlepších rozhodnutí, které jsem za poslední roky udělala. Není totiž lepší pocit, než vidět spokojené, usmívající se jogíny a jogínky odcházející z vaší lekce.

Krom Ashtanga jógy je mou srdcovou záležitostí je Akrojóga, která je kombinací párové akrobacie a jógy. Je to cvičení, které prohlubuje sílu, rovnováhu, ale i důvěru mezi partnery. Jednou za čas ráda navštívím i lekce Bikram jógy, Aero jógy, Aerial Hoopu či Aerial Silks (ano, moje vášeň pro akrobatické aktivity naznačuje, že jsem v minulém životě byla opice :-)).

O tom, kde učím, se dozvíte v sekci Lekce jógy.

Veganka

S přítelem jsme vegany už skoro dva roky a od té doby jsme zdravější, máme více energie, síly, cítíme se lehčí. Argumenty typu „brzo umřeš na nedostatek vitamínů“ nás vždy rozesmějí, každému takovému člověku pokaždé ukážeme fotky našich sportovních úspěchů (jsem mimo jiné členkou Vegan sport clubu, sdružení veganských sportovců z všelijakých sportovních odvětví) a je po diskuzi.

V dnešní době je lehčí být veganem než kdy dřív. Existuje plno dostupných informací o veganské stravě, veganské produkty naleznete téměř v každém supermarketu. Častá úsměvná otázka masožroutů je „a co jíš, když jsi ten vegan?“. Upřímně? Od té doby, co jsem přešla na veganství je můj jídelníček mnohem pestřejší, než kdy dříve, dokonce mi začala chutnat i jídla, která jsem dříve nemusela, protože je jejich veganská varianta mnohem lahodnější. O některá z nich se s vámi podělím i tady na blogu.

O tom, že to s jógou a veganstvím myslím opravdu vážně, se můžete dočíst například zde: https://www.spojujenasjoga.cz/5-ceskych-joginek-na-instagramu/ nebo zde http://sportuj.veganka.cz/?p=811.

A post shared by Tereza Korcová (@terezka_yoga) on

Holka na cestách

Krom toho, že jsem v některém z minulých životů byla opice, určitě jsem byla i nomád. Cestování mě naplňuje podobně jako jóga. Moc si cením každé minuty strávené v přírodě, a je jedno, jestli v lese, v horách, nebo v pralese. Miluju šumění stromů či moře, vůni rostlin či soli, hlazení slunečních paprsků či větru, pocit svobody. Mám ráda seznamování se s novými lidmi z odlišných kultur, poznávání jejich životních příběhů.

S přítelem máme takový sen, resp. cíl – lowcostově procestovat celý svět. A i tyto zážitky s vámi chceme sdílet.

Přejete si na něco se zeptat?

Pokud byste se na cokoliv chtěli zeptat, popovídat si o vašich zážitcích s jógou/veganstvím/cestováním, neváhejte mi napsat na můj mail terezkayoga@gmail.com.

Nejčastěji mě potkáte na instagramu, případně na facebooku.

Doufám, že se vám můj blog bude líbit.

Namaste,

Terka